Antalya’da Mümine’nin hayatını kaybettiği kazanın yeni detayları: Önce darp, sonra kaza

Mümine Ersoy’u hayattan koparan kazanın yeni detayları ortaya çıktı. Ersoy’a otomobilde çarparak kaza yapan Recep Y. hakkında 11 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Antalya'da Mümine'nin hayatını kaybettiği kazanın yeni detayları: Önce darp, sonra kaza

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde annesi Şeyma Özmutlu ile birlikte özel bir üniversitenin Adalet Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Mümine Ersoy (21) 3 yıllık erkek arkadaşı Recep Y.’den ayrılmak istedi.

30 Ağustos’ta alınan ayrılık kararının ardından aynı akşam annesi Şeyma Özmutlu’nun izniyle kız arkadaşlarıyla dışarıda vakit geçiren Ersoy, Recep Y.’nin gece görüşme talebini kabul etti.

Ersoy’un eski sevgilisi Recep Y.’nin kullandığı otomobil, Palmiye Caddesi’nde park halindeki otomobile 10 dakika sonra takla attı. Otomobilden savrulan Mümine Ersoy hayatını kaybederken, sürücü Recep Y. yaralandı.

DHA’nın haberine göre; Mümine Ersoy’un annesi Şeyma Özmutlu, kazanın nasıl olduğunu bilmediği için Recep Y.’den şikayetçi olmadı. Baba Mehmet Ersoy ve anne Şeyma Özmutlu, kızlarını Burdur’un Bucak ilçesinde toprağa verdi.

arabada vuruldu

Kaza tutanağını ve tanık ifadesini okuyan ailesi, Mümine Ersoy’un kazadan önce arabaya çarptığını, inmek için kapıyı açınca arabadan inmesinin engellendiğini öğrendi. Görgü tanığın ifadesi ve polis raporunun ardından Mehmet Ersoy, kızının ölümüyle ilgili daha fazla kanıt toplamak için bölgedeki site ve apartmanların güvenlik kamerası görüntülerini aradı.

Antalya’da Mümine’nin hayatını kaybettiği kazanın yeni detayları: Önce dövüldü, sonra kaza VİDEO

Antalya'da Mümine'nin hayatını kaybettiği kazanın yeni detayları: Önce dövüldü, sonra kaza #1

“Arabanın kapısı açıldı”

Görgü tanığı Mustafa Ö. Akdeniz Bulvarı üzerinde Palmiye Caddesi girişindeki kavşakta arabasıyla trafik ışığında beklerken Mümine Ersoy ve Recep Y.’nin yanındaki otomobilde tartıştığını ve Ersoy’un kendisine çarptığı sırada arkadaşının kendisine çarptığını söyledi. arabanın kapısını açıp inmeye çalıştı.

Tanık, kavşakta yeşil ışık yandığında otomobilin kapı açıkken hızla hareket ettiğini ve kazanın 1 kilometre sonra meydana geldiğini ifade etti.

“Kız arkadaşımla tartışmadım, ona vurmadım”

Kaza sonrası polise verdiği ifadede Mümine Ersoy ile tartışmadığını, yüksek sesle müzik dinlediğini ve kazayı hatırlamadığını söyleyen Recep Y., savcılıkta da benzer bir ifade verdi. Recep Y., nöbetçi sulh hakimi huzurunda yaptığı açıklamada, kazanın, Mümine Ersoy ile araç kullanırken müzik dinlerken aracın kontrolünü kaybetmesi sonucu meydana geldiğini belirtti. Recep Y., “Kız arkadaşımla tartışmadım, vurmadım. Kırmızı ışıkta beklerken Mumine arabanın kapısını açtı. Yeşil ışık yandığında tekrar kapattı ve yolumuza devam ettik. ” söz konusu.

Antalya'da Mümine'nin hayatını kaybettiği kazanın yeni detayları: Önce dövüldü, sonra kaza #2

11 yıl hapis istendi

Antalya 4. Sulh Ceza Mahkemesi, Recep Y.’nin ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan adli kontrol altına alınarak ev hapsine alınmasına karar verdi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olayla ilgili olarak hazırladığı iddianamede, otopsi raporunda, Mümine Ersoy’un açık kafatası kırıkları nedeniyle beyin dokusunda hasar oluşması sonucu yaşamını yitirdiğinin belirtildiğini hatırlatarak, “Şüphelinin mağdurla araç seyir halindeyken tartışması ve kapı açıkken kazanın olabileceği tahmin edilmesi gerektiğinden, fiilin ‘bilinçli taksirle adam öldürme’ suçunu oluşturduğu ve zanlının suçunu işlediği anlaşılmaktadır. araç seyir halindeyken tartışmak ve kapı açıkken hareket ederek trafik güvenliğini tehlikeye atmak suçu.” görüş yer aldı.

Olaydan önce Ersoy’u dövdüğü de belirtilen Recep Y. için 11 yıl hapis cezası istendi.

“Olayın basit bir trafik kazası olmadığını tespit ettik”

Ailenin avukatı Mustafa Alper Oral, Recep Y.’nin ‘bilinçli taksirle adam öldürme’ ve ‘trafik güvenliğini tehlikeye atma’ suçlarından yargılanacağı mahkeme sürecinde soruşturmanın uzatılmasını talep edeceklerini söyledi.

Oral, Mümine Ersoy’un kaza gecesi çıktığı kız arkadaşlarının ifadesini ve ikilinin cep telefonu kayıtlarının ve güvenlik kameralarının detaylı analizini araştırmak istediklerini belirtti. “Olayın basit bir trafik kazası olmadığını tespit ettik. Soruşturmanın derinleştirilmesini istiyoruz. Olaydan önce Mümine Ersoy zanlı tarafından dövülerek araçtan indirilmesi engellendi. Olayla ilgili güvenlik kamera kayıtları ve görgü tanıkları var. Benzer bir olay kazadan bir ay önce yaşandı. İddianamenin iadesini talep ettik, “Soruşturmanın derinleştirilmesini talep ediyoruz. Bir kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, kasten yaralamak ve kasıt nedeniyle dava açmak için hukuki mücadelemizi sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Benimsin ya da kara toprak demek gibi”

Anne Şeyma Özmutlu, kızının ölümünden sorumlu tuttuğu Recep Y.’nin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Kaza sonrası polisten aldığı kızına ait kanlı çantayı, Recep Y.’nin kazadan 10 gün önce kızına verdiği fotoğraflı oyuncak ayı ile saklayan Özmutlu, 3. yaşlarını kutladıkları gün. birliklerinin yıl dönümü. “Kızımızı trafik kazasında kaybettik zannettik. Şikayet bile etmedim. Olayın farklı olduğunu öğrendim. Kızım yolda inmek istedi. Arabanın kapısı açıkken kaza oldu. Kızım geçti. uzakta.Bunu öğrenince çok üzüldüm.Adaletin tecelli etmesini istiyorum.İhmalden ölüm olarak kaydedildi,Bu kasten veya kasten.Benim ya da kara toprak deme gibi bir durum var.Fren yok Avukat olmak istiyordu.Birçok hedefi vardı.Ölümü hak etmiyordu.Kaza günü ayrıldılar,tartıştılar.Kız arkadaşlarıyla çıktı. Kızım gece hız yapıyor. Çocuğum inmek isteyince kolundan tutup vurdu.” söz konusu.

Antalya'da Mümine'nin hayatını kaybettiği kazanın yeni detayları: Önce dövüldü, sonra kaza #3

“Yolda kapı iki kez açılıp kapandı”

Baba Mehmet Ersoy şunları söyledi:

“Kızıma şiddet uyguladı ve arabanın kapısı açıktı. Yolda kapı iki kez açılıp kapandı. Aracı frene basmadan sola çevirip park halindeki araca çarptı, ardından 4 kez takla attı. Neden” Kızım inmek isteyince inmeme izin vermedi mi? Sanırım kızımı bilerek öldürdü. Kızımın hakkını alacağım. Kızım adalet okuyordu. Onun için sonuna kadar adalet istiyorum.”

Recep Y.’nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Antalya'da Mümine'nin hayatını kaybettiği kazanın yeni detayları: Önce darp, sonra kaza #4

Antalya'da Mümine'nin hayatını kaybettiği kazanın yeni detayları: Önce dövüldü, sonra kaza #5

Antalya'da Mümine'nin hayatını kaybettiği kazanın yeni detayları: Önce dövüldü, sonra kaza #6

Leave a Comment