Bakan Kirişci’den et fiyatlarına ilişkin önemli açıklama: Dana ve kuzu karkas alım fiyatını 2 lira artırıyoruz – Finans haberlerinin doğru adresi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, dana ve kuzu karkaslarının alım fiyatını kilogram başına 2 lira artırdıklarını belirtti. Kirişci, konuyu Twitter hesabından paylaştı.

İŞTE YENİ FİYATLAR

Dana karkas alım fiyatını kilogram başına 2 lira artırdıklarını belirten Kirişci, “Yetiştiricilerimiz, bir kilogram dana karkasını prim ve desteklerle 96 liraya satabilecekler. Et ve Süt Kurumumuz da katkı sağlayacak. fiyatlara göre piyasada fiyatların oluşumu.Ayrıca kuzu karkas alım fiyatını 2 lira artırıyoruz. , kuzu karkasının kilogram alım fiyatı 90 liradan 92 liraya çıkıyor. Üreticilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

DDD

Bakan Kirişci, diğer paylaşımında, 2022 destek kararnamesi kapsamında Türkiye’de hayvan başına 370 lira olan buzağı desteğini 500 liraya çıkardıklarını, suni buzağılara 200 lira ek ödeyeceklerini belirtti. Türkiye genelinde tohumlama.

Bakanlık tarafından damızlık bölge olarak belirlenen 22 ilde buzağı başına 100 lira ek desteği yüzde 100 artırarak 200 liraya çıkardıklarını vurgulayan Kirişci, şunları kaydetti:

“22 ilde yetiştiricilerimize buzağı başına toplam 900 lira ödeyeceğiz. Türkiye genelinde koyun ve keçi yetiştirme desteğini 125 liradan 200 liraya çıkarıyoruz. Sürü yöneticilerinin desteğini 6 bin liradan Türkiye’ye yükseltiyoruz. Türkiye genelinde yüzde 100 artarak işletme başına 12 bin lira. Hayırlı olsun.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ocak ayından bu yana bir ilk!  Benzin fiyatları....Ocak ayından bu yana bir ilk! Benzin fiyatları….
Kırmızı et ve süt fiyatlarına yine zam!Kırmızı et ve süt fiyatlarına yine zam!
Prim gün sayısı yönetmeliği yolda!  Asgari ücret için...Prim gün sayısı yönetmeliği yolda! Asgari ücret için…

Leave a Comment