Davutoğlu ‘Davadan çekildim’ diyor, Demirtaş ‘çekmedim’ diyor

DUVAR – HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ‘kamu görevlisine hakaret’ suçlamasıyla açılan davası bugün Küçükçekmece 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davanın gerekçesi, Demirtaş’ın 2015 yılında dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na yönelik ‘YPG Fırat’ın batısına hareket edecek’ sözleriydi. Ancak Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu davadan vazgeçtiğini söylese de avukatının bugün yapılan duruşmaya mazeret dilekçesi göndermesi tartışmalara neden oldu.

DAVUTOĞLU’NUN AVUKATI DAVETİYE GELMEDİ AMA…

Bugünkü duruşmaya Davutoğlu ve avukatları katılmazken, Demirtaş SEGBİS ile duruşmaya katıldı. Duruşma sırasında dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Davutoğlu’nun önceki “Davalardan çekiliyorum” açıklamalarına rağmen, avukatı Ahmet Başçı’nın duruşmaya mazeret mektubu gönderdiği ortaya çıktı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Basın Müşaviri Ufuk Karcı açıklama yaparak Davutoğlu’nun duruşmaya katılma ve takip talebinde bulunmadığını belirtmesine rağmen, avukat Başçı başka bir mahkemede duruşması olduğunu belirterek duruşmaya katılamayacağını ifade etti. Mağdurun avukatının bugün ve bir sonraki duruşma tarihinin UYAP’tan öğrenileceği öğrenildi. .

EPÖZDEMİR: GELECEK PARTİ’NİN AÇIKLAMASI GERÇEKLERİ YANSITMIYOR

Demirtaş’ın avukatı Fırat Epözdemir, Gelecek Partisi’nin bu açıklamalarına tepki gösterdi. “Bu açıklama hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır” diyen Epözdemir, “Ahmet Davutoğlu’nun avukatının müşteki/şikayetçi sıfatıyla anılan dosyaya ve başka bir dosyaya sunduğu dilekçesi ile aleyhine şikayette bulunduğunu belirten dilekçeler,” dedi. Sayın Demirtaş devam ediyor.” Epözdemir, mazeret dilekçelerini Twitter hesabından paylaştı.

Epözdemir, Davutoğlu’nun müvekkilliğinden vazgeçmiş olsaydı avukatının davayı takip edemeyeceğini de belirtti. (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment