Emre Olur: Perinçek’e ‘Kanıtlayamıyorsan şerefsizsin’ dedim

DUVAR – Organize suç örgütü liderliği tarafından hakkında arama kararı çıkarılan Sedat Peker’in basın danışmanı olduğu belirtilen Emre Olur’un sorgusuna ilişkin detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Sözcü gazetesinde yer alan yazısında, “Emre Olur’a sadece Sedat Peker’in etrafında olduğu düşünülen isimler değil, gazeteciler hakkında da sorular soruluyor. Ama Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında da soru sorulduğunu öğrendim” diyen Saygı Öztürk, “Doğu Perinçek adlı kişiyi tanıyor musunuz? Nerede, ne zaman, nasıl ve kimlerle tanıştınız? Aranızda ticari münasebet, borç, husumet var mı?” soruların sorulduğunu söyledi. Öztürk’e göre Emre Olur’un yanıtı şöyle oldu:

“Doğu Perinçek isimli kişiyi şahsen tanımıyorum, sosyal medyadan tanıyorum. şahsen tanışmadım. Telefonda veya yüz yüze görüşmedim. Düşmanlığım yok, ticari alışverişim yok. Twitter’da kurulan sesli sohbet odasına dinleyici olarak katıldım. Doğu Perinçek, Doğu Perinçek’e, “Sedat Peker ve Sedat Peker’i sevenler FETÖ’cüdür” deyince, Doğu Perinçek’e sert bir şekilde Sedat Peker ve hayranlarının FETÖ’cü olmadığını söyledim, ‘Bu iddiayı kanıtlayamazsanız, sizsiniz. sahtekâr.’ Yaşadığım şey bu.”

Olur’un sorusu ise, “Sedat Peker suç örgütü hakkında dijital platformda ve sosyal medyada yaptığınız paylaşımlar ve size okumaları nedeniyle kim sizinle iletişime geçti?” oldu. Sorusuna verdiği yanıt şöyle oldu:

“– İsmail Saymaz: Beni telefonla aradı ve Sedat Peker ve video hakkında bilgi almak istedi. Ben de bir kez aradım.

– Ali Tarakçı: Bir kere beni aradı ve Sedat Peker’den haber var mı diye sordu. yüz yüze görüşmedim.

– Seher yaşayacak: İnternet gazetecisi olarak biliyorum. Sedat Peker ile ilgili bir haber olup olmadığını ve video çekip çekmediğini 4 kez Twitter’a sordu. Birazdan duyuru geleceğini söyledim.

– Gökhan Özbek: ‘Sedat Peker tweet atacak mı?’ sormuştu. Ancak cevap vermedim.

– Ahmet Şık: Beni bir kere aradı. Sedat Peker ile görüşmek istediğini söyledi. Böyle bir fırsatım olmadığını söyledim. Bu kişiyle muhtemelen gazeteci Erk Acerer aracılığıyla iletişime geçilmiştir.

– Barış Pehlivan: Sedat Peker’in bir süre gözaltında tutulduğu haberi üzerine beni aradı ve olayın doğruluğunu teyit etmek istedi. Bunun böyle olmadığını söyledim. ‘Sedat Peker’le ilişkiniz için hangi sıfatı kullanayım’ dedi, ‘Basın Danışmanı’ olarak yazabileceğini söyledim. Bu yüzden konuştum. yüz yüze görüşmedim.

– Özlem Gürses: Birkaç kez görüştüm. Sedat Peker ile görüşemeyeceğini biliyorum.

– Arif Kocabıyık: Sedat Peker’in haberleri ve tweetleri için beni aradı.”

Emre Olur’a iletişim kurduğu kişiler arasında herhangi bir belge, video, resim, ses kaydı veya dijital veri alışverişinde bulunup bulunmadığı, herhangi bir yardım alıp almadığı sorulduğunu söyleyen Öztürk, Olur’a herhangi bir video, resim, belge veya yardım almadığını kaydetti. herhangi biri. Sedat Peker’in açıklama yapmamasına rağmen iki ünlü gazeteciyle herhangi bir bağlantısının olup olmadığı da soruluyor. Olur böyle bir konudan haberdar olmadığını belirtiyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment