Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, AXA Sigorta Kupası Voleybol’a galibiyetle başladı.


VOLEYBOL

23 Eylül 2022 Cuma 15:34

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, Erkekler AXA Sigorta Kupası Voleybol A Grubu ilk maçında Hatay Büyükşehir Belediyespor ile karşılaştı. Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan karşılaşmayı 25-23, 25-23 ve 25-21’lik setlerle Fenerbahçe kazandı.

Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Kupası A Erkek Voleybol A Grubu ikinci maçında 24 Eylül Cumartesi günü saat 17:00’de Başkent Voleybol Salonu’nda Altekma ile karşılaşacak.

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da ekibimizi yalnız bırakmadı.

Takım mücadelemiz; Kaan Gürbüz, İzzet Ünver, Hasan Sicar, Mir Saeid Marouf Lakrani, Alexandre Ferreira, Vahit Emre Savaş altı ve liberolar Hasan Yeşilbudak-Burak Mert ile başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyespor’un servisiyle başlayan sette Fenerbahçe ilk sayıyı blokla kazandı. Hatay temsilcisinin ilk sayısı Bucko’dan geldi. Setin ilk yarısında Kaan Gürbüz’ü çok etkili kullanan takımımız 10-8’lik bir skor buldu. Bu bölümde Miskevich ile önemli bir direnç gösteren rakip takım, 4-0’lık serinin sonunda 10-12’yi buldu. Setin devamında Mehmet Zambak Boğaçhan ve Yiğit Yıldız’dan da sayılar alan Hatay temsilcisi 4 sayı üstünlüğü elde etti. Bu skorun ardından Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, Vahit Emre Savaş ve Ferreira ile toparlandı ve farkı 1 sayıya indirdi (17-18). Setin son bölümüne 2 sayılık üstünlükle giren Hatay Büyükşehir Belediyespor’u Ferreira ve Vahit Emre Savaş ile durduran Fenerbahçe, son bölümleri daha iyi oynadığı seti 25-23 kazandı.

Hasan Sikar ve Bucko’nun karşılıklı sayılarıyla başlayan ikinci sette iki takım da oldukça dengeli bir oyun sergiledi. Setin devamında Miskevich ve Cafer Kırkıt ile verimli bir görüntü sergileyen Hatay Büyükşehir Belediyespor’a; Kaan Gürbüz ve Alexandre Ferreira ile pas geçemeyen Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, final etabına 19-17’lik skorla girdi. Golcüleriyle sette kalan Hatay Büyükşehir Belediyespor, öne çıkan maçın ardından skoru 24-20’ye getiren Fenerbahçe karşısında farkı 1 sayıya (24-23) indirmeyi başarsa da seti kazanan taraf oldu. %65 hücum yüzdesiyle oynayan Erkek Voleybol Takımımız (25-23).

Üçüncü set, Kaan Gürbüz-Ferreira ve Bucko-Miskevich gibi golcülerin sayılarıyla başladı. Skor avantajının sürekli el değiştirdiği sette takımımız İzzet Ünver ile rakibini fileye sokmazken, Marouf Lakrani ve Hasan Sikar’ın da skora katkısıyla fark 2’ye çıktı (15-13). ). Bu skorla molaya giden rakibimiz dönüşte Bucko ve Yiğit Yıldız ile ortak olmaya çalışsa da (17-16), Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız 25-21; maçı 3-0 kazandı.

Maç istatistiklerine ulaşmak için buraya tıklayın.

Leave a Comment