Jorge Jesus’tan derbi açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, sarı-lacivertli takımın lige verdiği milli molada antrenman öncesi Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Lige verilen milli arayı değerlendirerek konuşmasına başlayan İsa, “3 günlük aranın ardından bugün tekrar çalışmalara başlıyoruz. Bu ara bize iyi geldi, bazı oyuncuların toparlanması önemliydi. Portekiz’e gidip ailemi görmem için bir fırsattı. Hepimiz daha enerjik geri dönüyoruz. “Bu aradan önce Fenerbahçe çok güçlü ve iyi bir performans gösteriyordu. Elbette ara vermemek bizim için ideal olur ama milli maçlar var. Bu nedenle bu dönemde lige verilen molada gelişmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birçok oyuncumuz milli takımlarında ülkelerini temsil ediyor” dedi.

“EKİPİMİZ HAFTA HAFTA GELİŞTİ”

6’sı Türkiye Ligi’nde, 8’i Avrupa’da olmak üzere toplam 14 maç oynayan sarı-lacivertli takımın her hafta gelişim gösterdiğini ifade eden İsa, “Teknik ekibimiz de bu konudaki fikirlerini daha iyi uygulamaya başladı. Türkiye’ye karşı oynayacağım ilk derbi maçı olan Beşiktaş maçı var. Bugünden itibaren o maçın hazırlıklarına başlayacağız. Şu anda burada 12 oyuncumuz var, diğerleri milli takımlarda. Bugünden itibaren ilk odak noktamız bundan sonra oynayacağımız derbi maçı olacak” dedi.

“FAYRANLARIMIZ YANIMIZDA OLSUN VE BİZE İNANSIN ÇÜNKÜ ONLAR BİZİMLE OLDUKLARI ZAMAN DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Derbi maçlarının heyecanına değinen İsa, “Her derbi maçı taraftarlar için heyecan verici. Taraftarlar bu maça odaklanıyor. Tabii ki bu maça da odaklanıyoruz ama sadece maça değil oynadığımız her maça odaklanıyoruz. Derbi maçları birleştiler. “Elimizden geleni yapıyoruz. Onlar bize inansın, biz onlara inanıyoruz” dedi.

“HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN HEP BİRLİKTE OLMALIYIZ”

Tecrübeli teknik adam, takımdaki aile ortamının hedeflere ulaşmada belirleyici olduğunu belirterek, “Buraya geldiğimiz ilk günden beri yaptığımız ve yapmaya çalıştığımız şey, bu kulübün tüm profesyonellerini futbolda görmek istiyoruz. taraftarlarımız da dahil hedeflerimize ulaşmak için hepimizin birlik olması gerektiğini anlamak için.Tabii ki.Olumlu sonuçlar aldığınızda işler daha kolaylaşıyor.Artık birleşik bir grubuz.Takımdaki herkes hem fikirlerimizi paylaşıyor. ve antrenman dışında bu takım gelişsin.Hedeflerimize ulaşmak için birlikte çalışıyoruz.Bildiğiniz gibi hedeflerimizden en önemlisi Fenerbahçe’yi tekrar şampiyonluğa taşımak.Bunun için her gün çok çalışıyoruz” dedi. .

“Taraftarlarımız BİZİM İÇİN HER ZAMAN 12. OYUNCU OLDU, GÜÇLÜ OLDU”

Taraftarın talepkar olmasının normal olduğunu ifade eden Jorge Jesus, “Taraftar her zaman talep görüyor, Fenerbahçe’de durum bu. Onlar bizim için her zaman 12. oyuncu oldular, itici güç oldular. Her zaman ekibimizin kalitesini göstermesine yardımcı oldu. “Onlar bize inanmaya devam etsinler, biz de onlara inanmaya devam edelim. İşler iyi gitmese bile onların yanımızda olması bizim için çok önemli çünkü birlikte Fenerbahçe’yi şampiyon yapabiliriz.”

“OYUNCULARIN BİREYSEL DUYULARINI GELİŞTİRMELERİ İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUZ”

Sarı-lacivertlilerin milli takımlardaki performansına değinen İsa, “Hepimiz gol attıklarında mutlu oluyoruz. Oyuncularımızın milli takımlarında performans sergilediğini gördüğümüzde bir teknik direktör olarak mutlu oluyorum ve taraftarlarımız da mutlu oluyor. tabii ki oyuncuların değeri bildiğimiz bir şey ama bunu ortaya çıkarmak için çok çalışıyoruz, oyuncular bireysel olarak kendilerini geliştirebilsinler. özellikle İsmail’in ilk milli maçında çok iyi bir performans göstermesi beni çok mutlu etti. Milli takımın geleceğinin önemli oyuncularından biri olacağını düşünüyorum. Bahsettiğim gibi aslında tüm kolektif çalışmalarımızı bireysel yapıyoruz. En iyi oyuncuları çıkarmak için koşuyoruz.” dedi.

DHA

Leave a Comment