Miçotakis’ten Türkçe paylaşım: Türk halkının düşmanı değiliz

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Yunanistan’ın Türk halkının düşmanı değil komşusu olduğunu belirtti.

Ege ve Akdeniz’de Türkiye ile Yunanistan arasındaki kriz, Yunanistan’ın özellikle askeri alanda agresif tavırları nedeniyle tırmandı.

Uluslararası anlaşmaları hiçe sayan, Ege adalarını silahlandıran, ülkesini dev bir ABD üssüne çeviren, Batı Trakya Türklerinin haklarını gasp etmeye devam eden, ülkesine sığınan teröristleri iade etmeyen Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, hatta BM kürsüsünden Türkiye’ye kadar bir şehirde terör kampı kurdu. “zeytin dalı” Genişletilmiş.

BM’deki konuşmasını Türkçe paylaştı

Mitsotakis, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Salonu’nda BM’nin 77. Genel Kurul toplantılarında katılımcılara hitaben yaptığı konuşmadan alıntı yaptığı açıklamalarını Twitter’dan Türkçe olarak paylaştı.

Miçotakis’ten Türkçe paylaşım: Türk halkının düşmanı değiliz – VİDEO

Başbakan Miçotakis, yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Birleşmiş Milletler’den gelen bu mesajla sadece Türk liderlere değil Türk halkına da seslenmek ve şunu söylemek istiyorum: Yunanistan Türkiye’yi tehdit etmiyor. Biz düşman değiliz. Biz komşuyuz ve aralarındaki dostluk ilişkilerine büyük önem veriyoruz. biz.” ifadelerini kullandı.

Miçotakis, her iki ülkenin çoğunluğunun çatışma ve anlaşmazlık istemediğini belirtti. Gelin, karşılıklı saygı ve işbirliği içinde ve uluslararası hukuk çerçevesinde birlikte ilerleyelim” dedi. bir öneride bulundu.

Miçotakis'ten Türkçe paylaşım: Türk milletinin düşmanı değiliz #1

“Türkiye’den dünya gıda güvenliğine önemli katkı”

AA’nın haberine göre; Mitsotakis, BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Türkiye’nin önemli bir ülke olduğunun altını çizdi. “Türkiye, isterse Avrupa Birliği (AB) ve Yunanistan’ın müttefiki ve dostu olabilecek bir NATO üyesidir. Türkiye yapıcı bir rol oynama kapasitesine sahiptir.” dedi.

Ukrayna’dan tahıl ihracatına izin veren anlaşmada Türkiye’nin rolü, “dünya gıda güvenliğine önemli bir katkı” Bunu bir “istikrarsızlık” olarak nitelendiren Miçotakis, Türkiye’nin buna rağmen Doğu Akdeniz, Ortadoğu ve Kafkasya’yı istikrarsızlaştıran bir tavır sergilediğini iddia etti.

Miçotakis'ten Türkçe paylaşım: Türk milletinin düşmanı değiliz #2

“Türkiye’nin Ege tezleri yanlış”

Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bir gece aniden gelebiliriz.” Sözünü hatırlatarak, Türkiye’nin Yunanistan’a karşı sert bir söylemde bulunduğunu savundu.

Türkiye’nin Ege tezleri “yanlış iddialar” Durumu “Kardak krizi” olarak nitelendiren Miçotakis, bu durumun Kardak krizinden bu yana devam ettiğini iddia etti.

Miçotakis, Türkiye’nin Yunanistan’a karşı zaferi “savaş davası” Kararını hatırlatarak, Türkiye’nin Yunanistan’ın Doğu Ege Adaları’ndaki egemenliğini de sorguladığını iddia etti, ancak bu kabul edilemezdi.

Miçotakis'ten Türkçe paylaşım: Türk milletinin düşmanı değiliz #3

Leave a Comment