Müdür vekili, engelli kız öğrenciye taciz iddiası! Fethiye tatili kabusa döndü

Oluşturulma Tarihi: 23 Eylül 2022 16:38

Burdur’da engelli öğrencilerin eğitim gördüğü bir okulun Muğla’nın Fethiye ilçesine düzenlediği gezide bir kız öğrenciyi taciz ettiği iddia edilen müdür vekili MA gözaltına alındı. Valilik, ifadesinin ardından serbest bırakılan MA’nın açığa alınmasına karar verdi ve soruşturma başlatıldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

22 Eylül’de Muğla’nın Fethiye ilçesine Burdur’un Gölhisar ilçesinde bir özel eğitim meslek yüksekokulu tarafından 18 engelli öğrenci, 4 öğretmen ve 2 yöneticinin katılımıyla günübirlik gezi düzenlendi.

Gezi sırasında okul müdür vekili MA’nın bir kız öğrenciyi taciz ettiği iddia edildi. Tekne gezisi sırasında meydana geldiği iddia edilen tacizi görenlerin ihbarı üzerine MA, jandarma tarafından gözaltına alındı. MA, jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

MA, Burdur Valiliği tarafından 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 137. maddesi uyarınca görevden alındı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Gölhisar Özel Eğitim Meslek Yüksekokulu 22.09.2022 tarihinde 18 öğrenci ile Fethiye Göcek’e günübirlik gezi düzenlemiştir. öğrenci, 4 öğretmen ve 2 yönetici.

Gezi sırasında meydana geldiği iddia edilen olayla ilgili olarak Muğla ilinde yasal işlem başlatılırken, Özel Eğitim Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı MA 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137. hakkında soruşturma başlatıldı.

Müdür yardımcısı, engelli kız öğrenciye taciz iddiası Fethiye tatili kabusa dönüştü

FOTOĞRAF ÇEKİYORLAR VE BİLDİRİYORLAR

class=”medyanet-inline-adv”>

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde engelli öğrencilerin eğitim gördüğü bir okulun ziyareti sırasında 13 yaşındaki kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Burdur’daki okul müdür yardımcısı MA, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Jandarma’daki ifade ve soruşturma kapsamında görevden alındı, delil olarak gösterilecek. Amaç için fotoğraf çektikleri ortaya çıktı. Fotoğrafta müdür yardımcısı MA’nın kız öğrencinin elini tuttuğu görüldü.

Leave a Comment