Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rusya-Ukrayna tutuklu takası açıklaması

class=”medyanet-inline-adv”>

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar…

Rusya-Ukrayna savaşına gelince, öncelikle tahıl koridoru sorunları vardı, ardından esir değişimi sürecinde 4 milyon tonu aşan bir tahıl koridorundan çıkışlar oldu. Hala devam ediyor. Tabii şu an için önemli adımlarımızdan biri de Rusya’dan gelecek olan tahıl. En önemlisi gübre transferi sorunudur. Buna başlar başlamaz onları ciddi bir şekilde fakir ülkelere taşıyacağız.

“PUTİN’İN OLDUĞU İSİM RUSYA’YA GÖNDERİYORUZ”

Tutsak değişiminde 200 isme odaklandık. Hepimizin 200 ismi var. Bunlar bizim misafirlerimiz, bunlardan biri de Putin’in özellikle vurguladığı bir isimdi. Bu ismi Rusya’ya da gönderdik.

(Ekonomik yönetim toplantısı) Neyi ele alacağımızı açıklarsam doğru olmaz. Bu sadece Mir Kart değil, alternatifimiz de bu. Bunlar üzerinde duracağız. Bu çalışmaya devam edeceğiz.

class=”medyanet-inline-adv”>

(Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları) Arkadaşlar bu bizim sorunumuz değil onların sorunu. Onun sorunları neden bizi tedirgin etsin? Biz işimize bakıyoruz. Halk İttifakı kararlı bir şekilde yoluna devam ediyor, kararsız bir şekilde devam ediyor. Aramızdaki fark bu.

Central Park’ta bize gelen dünyanın farklı ülkelerinden arkadaşlar, hepsi benim beklemediğim ve beklemediğim bir şekilde farklı yaklaşımlar ve farklı sorularla iyiliklerini gösterdiler. Bu bizi mutlu etti, demek ki dünyada sevgililerimiz var.

Leave a Comment