WhatsApp’ta ekran görüntüsü alanlar için yeni bir güncelleme geliyor! – Ortam çubuğu

MEDYABAR.COM/

Kurulduğu günden bu yana dünyanın en çok indirilen ve en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olmuştur. Naberkendini yenilemeye devam ediyor.

Facebook’un satın alınmasından sonra büyüyor ve kendini geliştiriyor Naber app kendini meta evrene kaptırmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda Facebook, şirket adını Meta olarak değiştirdi ve metaverse evrenine başka uygulamalar da getirmeye başladı.

Bu çalışmalarla dünyanın en popüler video ve fotoğraf paylaşım platformu Instagram uygulaması üzerinden 3 boyutlu avatarlar oluşturmaya olanak sağlayan şirket, şimdi de bu özelliği sunuyor. Nabereklemeye hazırlanıyor.

Bu kapsamda Meta firması Naberkullanıcılarına görüntülü görüşmeler sırasında avatar kullanma imkanı da sunacak. Kullanıcılar ayrıca gruplar halinde veya bireysel sohbetlerde çıkartma olarak avatar gönderebilecekler.

GÜZEL BİR YÖN VE Hüzünlü BİR YENİLİK ÇALIŞMASI

Naber Uygulama, insanların en çok şikayet ettiği ve kullandığı bir özellik olan ekran görüntüsü alınmasını engellemeyi planlıyor. Şirket şu anda bu bloğu yalnızca bir kez görüntülenebilen fotoğraflar veya videolar için kullanılabilir hale getirmek için çalışıyor.

Normal gönderilen fotoğraflarda veya videolarda hala ekran görüntüsü alınabilir.

WHATSAPP GRUPLARINDAN AYRILDIĞINIZDA KİMSE GÖREMEZ!

WhatsApp gruplarından ayrılırken, o kişinin gruptan ayrıldığı görülüyordu. Bu konudaki istek ve talepleri değerlendiren WhatsApp firması, artık bir kişinin gruptan ayrıldığına dair sistem mesajı olarak görüntülenmeyecek. Bu sayede kullanıcılar sessizce gruptan ayrılabilecekler.

WhatsApp’taki bir diğer gizlilik özelliği de son görülmeyi gizleyecek. Son görülme zamanı ve çevrimiçi durum artık tamamen kapatılabilir. Böylece kullanıcılar WhatsApp’a giriş yaptığınızı ve çevrimiçi olduğunuzu göremeyecekler.

Leave a Comment