Yusuf Demir’den TFF Başkanı’ndan Açıklama

A Milli Futbol Takımı, 25 Eylül Pazar günü Faroe Adaları ile deplasmanda oynayacak UEFA Uluslar C Ligi 1. Grubu son maçı için Danimarka’nın Billund kentine gitti. Havalimanı girişinde basın mensuplarına konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Galatasaray forması giyen Yusuf Demir’in A Milli Futbol Takımı’nda forma giyip giyemeyeceğine ilişkin bir soruyu yanıtladı. A Milli Takım’da oynama şansı yok gibi görünüyor.

A Milli Futbol Takımı, 25 Eylül Pazar günü Faroe Adaları ile deplasmanda oynayacak UEFA Uluslar C Ligi 1. Grubu son maçı için Danimarka’nın Billund kentine gitti. Havalimanı girişinde basın mensuplarına konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Gruptan lider olarak ayrıldık. Elbette mutluyuz ama biraz da buruk bir sevincimiz var. Dünkü maçın sonucu galibiyet olması gerekiyordu, ne yazık ki berabere bitti. Ama futbolda da var. Sahaya çıkmadan hiçbir oyun kazanılmaz. Hem hava koşulları hem de yaralanmalar vardı. Bu nedenle bugün 4 oyuncumuz Milli Takım kadrosundan çıkarıldı, yerine 4 oyuncu alındı. Bugün bu futbolcuları Faroe Adaları’na götüreceğiz. Umarım bir sonraki maçı kazanırız, zaten lideriz, 5 maç kazanıp 1 maç kaybettikten sonra Türkiye’ye dönmek istiyoruz. Önümüzdeki günlerde Dünya Kupası arasında 2 hazırlık maçı oynamayı planlıyoruz. Biri İskoçya ile Diyarbakır’da, diğeri Çekya ile Gaziantep’te olacak. Orada milli takıma yeni oyuncular eklenecek. Oyun planımız açısından, onları görmemiz açısından bu 2 hazırlık maçı önemli olacak. Öğretmenimiz bir sonraki takım planlamasına büyük katkı sağlayacaktır. Ekim ayında gruplar Avrupa Şampiyonası için kura çekilecek. Bu çekilişte ilk 2 içinde yer alarak şanslı bir beraberlik çekmeyi ve oradaki Avrupa Şampiyonası’na katılmayı umuyoruz” dedi.

Yusuf Demir’in milli takım durumu

Galatasaray’da forma giyen Yusuf Demir’in A Milli Futbol Takımı’nda oynayıp oynayamayacağı sorusuna Başkan Büyükekşi, “Avusturya Milli Takımı’nda 4 kez forma giydiği için Türk Milli Takımı’nda oynayamıyor. FIFA kurallarına göre Milli Takım’da oynama şansı yok gibi görünüyor” dedi.


Mehmet Can Belören
Haber7.com – Spor Müdürü

Haber 7 - Mehmet Can Belören

Leave a Comment